Cięcie wodą

Cięcie wodą często nazywane „Ambrasive Water Jet” polega na wykorzystaniu skoncentrowanej energii strumienia wody pod wysokim ciśnieniem- około 4000 barów wraz z rozdrobnionym materiałem ściernym. Wysokie ciśnienie wody przyśpiesza ścierniwo, które ściera dany materiał. Średnica strumienia wody wynosi od 0,2 do 0,7 mm, a jej prędkość dochodzi do 1000 m/s. Do cięcia wodą zostało zastosowane urządzenie „WATERJET”, które pozwala na wycinanie dowolnych, niczym nieograniczonych kształtów z różnych materiałów.

Wymiary stołu do cięcia wodą:

 4x2m

Maksymalna grubość ciętego materiału:

 20 cm

Materiały cięte wodą:

cięcie wodą stalowa obręcz

METAL

WaterJet umożliwia precyzyjne cięcie wszelkiego rodzaju metalu bez względu na rozmiar detalu, który chcemy uzyskać. Podstawową zaletą cięcia wodą jest bardzo niska temperatura obróbki materiału oraz wysoka jakość ciętej powierzchni.  W przeciwieństwie do cięcia laserem czy plazmą, cięcie wodą nie pozostawia zadziorów, które trzeba później poddawać kolejnej obróbce.  Do tego sam materiał nie zmienia się pod wpływem nacisków mechanicznych ani oddziaływań chemicznych.

Stal: konstrukcyjna, węglowa, kwasoodporna, narzędziowa, pancerna, nierdzewna, stopowa, ocynkowana, chromowana. 

Metale kolorowe: aluminium, miedź, brąz, mosiądz itp. .

CERAMIKA, KAMIEŃ, SZKŁO

Metoda cięcia wodą doskonale się sprawdza przy kruchych materiałach.  Powierzchnia po cięciu nie wymaga obróbki i nadaję się od razu do użycia, a taki efekt jest praktycznie niemożliwy przy użyciu innych maszyn. Precyzyjne cięcie jest niezwykle ważne w przemyśle szklarskim lub przy dopasowywaniu ostatniego kawałka mozaiki na ścianie.  Zrealizowaliśmy już wiele artystycznych pomysłów, zaczynając od koła z gresu na podłodze w sali balowej. Kończąc na róży wiatrów składającej się z wielu drobnych elementów.  

Podejmujemy się cięcia:

-Kamienia naturalnego: marmur, grafit, piaskowiec, granit

-Szkła: zwykłe, zbrojone, warstwowe, pancerne, (bez hartowanego)

-Ceramiki, porcelany, gresu, płytek ceramicznych 

cięcie wodą ceramika wzór 2
cięcie wodą konglomerat plexiglas 2

TWORZYWA SZTUCZNE, POLIMERY & DREWNO

Tworzywa sztuczne coraz częściej są wykorzystywane jako zastępnik drewna, ceramiki i innych materiałów. Przy użyciu maszyny WaterJet jesteśmy w stanie wyciąć praktycznie każdy nawet najbardziej skomplikowany wzór. Cięcie nie pozostawia zadziorów, które trzeba później poddawać kolejnej obróbce.  Na materiał nie jest wywierany wpływ wysokiej temperatury, jak również środków chemicznych co bardzo ważne w przypadku cięcia tworzyw sztucznych.

Cięcie wodą to perfekcyjna metoda na oszczędzenie sobie czasu oraz zagwarantowanie doskonałego efektu. 

Oferujemy cięcie:  

-gumy, poliuretanu, poliamidu, glasthermu, plastiku, PCV, winylu, plexiglas, kelvlaru, teflonu, włókna węglowego (karbon) itp. 

-drewna, materiałów drewnopochodnych, płyt MDF

Koszty cięcia wodą

Wyceny przygotowujemy bezpłatnie, indywidualnie i zazwyczaj tego samego dnia.

Do oszacowania kosztów cięcia detalu/i potrzebny jest: rysunek w formacie .dwg, .dxf, rysunek odręczny z wymiarami lub detal.

Bierzemy pod uwagę: ilość metrów cięcia, rodzaj i grubość materiału, ilość otworów, łuków oraz klasę jakości cięcia.

Realizujemy zamówienia z materiału własnego lub powierzonego. 

Czas realizacji zlecenia jest uzależniony od ilości detali do wykonania- wycinamy również pojedyncze sztuki.

Zapytaj nas o wycenę już teraz!

2021 © PPU STAL-MET

Janówka 48

16-300 Augustów 

woj. podlaskie

NIP:  846 139 60 00

biuro@stal-met.eu

 +48 601 776 425

+48 605 722 371